Neporovnateľná Božia láska k Adamovmu hriešnemu potomstvu!

Autor: Jozef Lužinský | 8.5.2021 o 9:52 | (upravené 8.5.2021 o 9:59) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  8x

“Lebo vieme, že Zákon je duchovný, ale ja som telesný, zapredaný hriechu. Veď ani nechápem, čo robím. Lebo nerobím to, čo chcem, ale to, čo nenávidím.” - Rimanom 7:14, 15.

Dôkaz Jehovovej lásky vidíme aj v tom, čo urobil po vzbure prvých ľudí. Keď Adam neposlúchol svojho nebeského Otca, prestal byť časťou Jehovovej šťastnej rodiny. Platilo to aj pre jeho potomkov. (Rim. 5:12) Ale Jehova prišiel Adamovým potomkom na pomoc. Potrestal Adama, ale jeho potomkov nenechal v beznádejnej situácii. Hneď po Adamovej vzbure sľúbil, že poslušných ľudí znovu prijme do svojej rodiny. (1. Mojž. 3:15; Rim. 8:20, 21

Umožňuje to výkupná obeť jeho milovaného Syna, Ježiša. Jehova ho obetoval za nás a tak dokázal, že nás vrúcne miluje. (Ján 3:16) Lepšieho Otca mať nemôžeme. Venuje pozornosť našim modlitbám, dáva nám všetko, čo potrebujeme, a uspokojuje naše duchovné potreby. Školí nás a pomáha nám v ťažkostiach. A má pre nás pripravenú nádhernú budúcnosť. Je úžasné mať takého milujúceho a starostlivého Otca! 

PS: Nedokonalí ľudia sú v neustálom nebezpečenstve zabúdať na duchovné veci vedúce k večnému životu na rajskej Zemi, sľúbené nám našim milujúcim nebeským Otcom!

w20.02 6 ods. 16 – 17;7 ods. 20

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dnes píše Jaroslav Rumpli

Ten chlap má v sebe zakódované čosi samodeštrukčné

Matovič opäť raz premrhal príležitosť mlčať.


Už ste čítali?