Každému je v skutočnosti dostupná tá istá najväčšia pomoc!

Autor: Jozef Lužinský | 7.4.2021 o 5:45 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  5x

"Preto môžeme s plnou dôverou povedať: 'Jehova je môj pomocník, nebudem sa báť. Čo mi môže urobiť človek'?“ - Hebrejom 13:6.

Pred mnohými rokmi Strážna Veža uviedla: „Čím viac Boha poznáš, tým väčšiu dôveru v neho v skúškach máš.“ Je to tak. Ak chceme v skúškach zostať verní Jehovovi, musíme ho milovať a úplne sa naňho spoliehať. (Mat. 22:36–38; Jak. 5:11) Denne si čítaj Bibliu s cieľom posilniť si vzťah k Jehovovi. (Jak. 4:8) Pri čítaní sa zameriavaj na to, aké city prejavuje. Keď čítaš, čo povedal a urobil, zamysli sa, ako z toho cítiť, že ťa má rád. (2. Mojž. 34:6

Pre niektorých ľudí je ťažké uveriť, že ich Boh miluje, pretože lásku nikdy nepocítili. Ak medzi nich patríš aj ty, skús si každý deň zostaviť zoznam toho, ako ti Jehova prejavil súcit a láskavosť. (Žalm 78:38, 39; Rim. 8:32) Keď budeš uvažovať o tom, ako sa Jehova o teba stará, a rozjímať o tom, čo čítaš v jeho Slove, pravdepodobne si uvedomíš, že robí pre teba veľmi veľa. Čím viac si to budeš vážiť, tým bližší vzťah k nemu budeš mať. (Žalm 116:1, 2)

PS: Duch pomazania, ktorý Jehova Boh dáva pomazaným bratom svojho syna, Ježiša Krista, je duch schopný pochopiť inšpirované slová Biblie tým správnym spôsobom, aký je potrebné na to, aby sme skutočne spoznali Jehovu Boha!

w19.07 2 – 3 ods. 4 – 5

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komisia skončila, prokuratúra pokračuje. Čo ešte riešia na Lučanského samovražde?

V kauze bývalého šéfa polície sa vedie stíhanie pre štyri trestné činy.

Dobré ráno

Dobré ráno: Narkobarón využil slovenského mafiána

Ako sa slovenská mafia stala súčasťou celosvetového narkozločinu.


Už ste čítali?