Dnešná jedinečná možnosť - spolutvoriteľom Jehovu Boha!

Autor: Jozef Lužinský | 18.10.2020 o 1:59 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  3x

“Teda sme Božími spolupracovníkmi a vy ste Božie pole, Božia stavba.” - 1. Korinťanom 3:9. Táto stava pozostáva zo 144 000 osôb!  

Pavol o sebe a o ďalších kresťanoch v prvom storočí napísal, že sú „Božími spolupracovníkmi“, pretože sadili a polievali semienka pravdy o Kráľovstve. (1. Kor. 3:6) Aj my sme „Božími spolupracovníkmi“, lebo štedro venujeme svoj čas, energiu a prostriedky na podporu zvestovateľskej činnosti, ktorou nás poveril Boh. To je úžasná česť, keď štedro venujeme svoj čas a energiu zvestovateľskej a vyučovacej činnosti!

 

Lebo to prináša nám a Jehovovi veľkú radosť. Mnohí z nás, ktorí vedú napredujúce biblické štúdium, to môžu potvrdiť. Sme šťastní, keď vidíme rozžiarené tváre našich záujemcov, ktorí začínajú chápať biblické pravdy, prehlbujú si vieru, robia zmeny vo svojom živote a delia sa o pravdu s druhými. Aj Ježiš zažil veľkú radosť, keď sa 70 učeníkov, ktorých vyslal zvestovať dobré posolstvo, „s radosťou vrátilo“, pretože ich služba priniesla dobré výsledky. (Luk. 10:17–21)

 

PS: Jehova Boh so svojim synom Ježišom Kristom sú už viac ako 2 000 rokov angažovaní so stvorením nového ‘neba’ alebo novej nebeskej vlády pre celé ľudstvo a zároveň novej ‘zeme’ alebo novej pozemskej spoločnosti, ktorá sa bude večne starať o rajskú Zem pre večné dobro poslušných a verných dokonalých ľudí!

 

w18.08 20 ods. 11 – 12

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Zázrak v parlemente

Záborská, pevne sa spoliehajúca na hlasy fašistov, už videla svoje obmedzenie interrupcií ako hotovú vec.

NAKA zadržala špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika

Dôvod zadržania zatiaľ nie je známy.


Už ste čítali?