Kresťanská láska podnecuje ku zdravej znášanlivosti!

Autor: Jozef Lužinský | 2.8.2020 o 1:03 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  5x

“Znášajte sa navzájom a ochotne si odpúšťajte, ak aj máte dôvod sťažovať sa na niekoho. Ako Jehova ochotne odpustil vám, tak aj vy odpúšťajte druhým.” - Kolosanom 3:13.

Predstav si, pod akým stresom musel byť Ježiš v posledný večer svojho života na zemi. Zostane Bohu verný až do smrti? Závisel od toho život miliárd ľudí. (Rim. 5:18, 19) A čo je ešte dôležitejšie, šlo o povesť jeho Otca. (Jób 2:4) Keď naposledy večeral so svojimi najbližšími priateľmi, rozhovor apoštolov sa zvrtol na „prudký spor o tom, ktorý z nich sa zdá byť najväčším“. Je obdivuhodné, že Ježiš sa nedal vyprovokovať. 

 

Reagoval mierne. Láskavo, ale pevne apoštolom znova vysvetlil, aký postoj by mali mať. Potom ich pochválil za to, že verne zostali s ním. (Luk. 22:24–28;Ján 13:1–5,12–15) Aj keď si vystresovaný, môžeš napodobniť Ježiša a zostať mierny. Pomôže ti, keď budeš pamätať na to, že všetci hovoríme a robíme veci, ktoré druhých dráždia. (Prísl. 12:18;Jak. 3:2, 5) Okrem toho sa snaž druhých chváliť za ich dobré vlastnosti. (Ef. 4:29

 

PS: Spoznanie pravdy nie je výsledkom našeho vzdelania ani našich osobných výnimočných vlastností! Je výsledkom pomoci Božieho svätého ducha, ktorý nám dáva vďaka našej viere! Ale aj tá je len ovocím toho istého ducha! Vlastnosti, ktoré vedú k získaniu pravej viery a pravdy sú jednoducho ľudská poctivosť a úprimnosť, ktorú nevlastnia všetci ľudia!

 

w19.02 11 – 12 ods. 16 – 17

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Miroslav Kollár: Za ľudí zrejme ostane okrajová strana

Kollár prehral s Veronikou Remišovou.

Ako varili naše prastaré matky

Recepty a rady k stolu spred vyše sto rokov.


Už ste čítali?