Neočakávaná pravda ešte len začína vychádzať!

Autor: Jozef Lužinský | 5.4.2020 o 4:22 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  9x

“Odvtedy začal učeníkom vysvetľovať, že musí ísť do Jeruzalema a mnoho vytrpieť od starších, hlavných kňazov a znalcov Zákona a že musí byť zabitý a na tretí deň vzkriesený.” - Matúš 16:21.  

Ježišovi učeníci nemohli uveriť vlastným ušiam. Očakávali, že Ježiš obnoví kráľovstvo Izraela, ale on im povedal, že zakrátko bude trpieť a zomrie. Apoštol Peter na to hneď zareagoval: „Buď k sebe láskavý, Pane, to sa ti vôbec nestane.“ Ježiš mu však odpovedal: „Choď za mňa, Satan! Si mi dôvodom na potknutie, lebo nemyslíš Božím myslením, ale ľudským.“ (Mat. 16:22, 23;Sk. 1:6

Týmito slovami Ježiš vysvetlil, aký veľký rozdiel je medzi tým, ako uvažuje Boh, a tým, ako uvažujú ľudia v tomto svete pod Satanovou nadvládou. (1. Jána 5:19) Vo svete je bežné, že ľudia uprednostňujú vlastné záujmy, a Peter bol takýmto postojom ovplyvnený. Ale Ježiš vedel, že jeho Otec uvažuje inak. Z jeho odpovede Petrovi vyplýva, že sa nedal ovplyvniť svetským zmýšľaním, ale uvažoval tak ako Jehova.

PS: Biblia je plná symbolických prorockých drám! A horeopísaná skúsenosť apoštola Petra má moderné splnenie medzi pomazaným ostatkom v posledných dňoch tohoto systému vecí, počas príchodu Ježiša Krista a začiatkom veľkého súženia!

https://wol.jw.org/sk/wol/pc/r38/lp-v/1102020003/4/0

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Jakuba Fila

Riadené preberanie moci padlo, chystá sa rozkol. Aká je situácia v Smere?

Tri scenáre vývoja v Smere.

Politológ: Snem je plne v rukách Fica, odíde skôr Pellegrini

Fico sa bojí alternatívnej strany k Smeru, vraví Mesežnikov.


Už ste čítali?