Na siedmy deň Jehovah Boh stvoril Nové Nebo a Novú Zem!

Autor: Jozef Lužinský | 4.4.2020 o 11:27 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  5x

“Otče, osláv svoje meno. Vtedy sa z neba ozval hlas: 'Oslávil som a opäť oslávim’.“ - Ján 12:28. 'A na siedmy deň Jehovah Boh stvoril Nové Nebo a Novú Zem’!  

Na Ježišove slová uvedené v dnešnom dennom texte Jehova odpovedal z neba takto: „Oslávil som a opäť oslávim.“ Ježiš bol znepokojený, pretože si uvedomoval, že nesie obrovskú zodpovednosť. Zostane verný Jehovovi? Vedel, že ho budú nemilosrdne bičovať a že zomrie mučeníckou smrťou. (Mat. 26:38) Najviac mu záležalo na tom, aby oslávil meno svojho Otca. Ježiš bol obvinený z rúhania!

A robil si starosti, že jeho smrť prinesie pohanu na Boha. Tak ako Ježiš, aj my si možno robíme starosti, keď je prinášaná pohana na Božie meno. Možno s nami niekto zaobchádza nespravodlivo. Alebo nás znepokojujú klamstvá, ktoré šíria o nás odporcovia. Možno si vravíme, že takéto nepravdivé informácie prinášajú pohanu Božiemu menu. V takých chvíľach sú Jehovove slová pre nás veľkou útechou. Jehova určite oslávi svoje meno. (Žalm 94:22, 23;Iz. 65:17

PS: Duchovné stvorenie Jehovu Boha na siedmy deň vo forme Nového Neba alebo novej spravodlivej nebeskej vlády pre svet a Novej Zeme, čiže novej ľudskej spoločnosti, ktorá bude žiť večne v raji na Zemi bude to najkrajšie stvorenie, koruna Jehovovej celovesmírnej Tvorby!

https://wol.jw.org/sk/wol/pc/r38/lp-v/1102020003/3/0

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Jakuba Fila

Riadené preberanie moci padlo, chystá sa rozkol. Aká je situácia v Smere?

Tri scenáre vývoja v Smere.

Politológ: Snem je plne v rukách Fica, odíde skôr Pellegrini

Fico sa bojí alternatívnej strany k Smeru, vraví Mesežnikov.


Už ste čítali?