Uisťujme sa neustále, že sme v pravde!

Autor: Jozef Lužinský | 26.3.2020 o 8:14 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  10x

“Stojte teda pevne: Buďte prepásaní opaskom pravdy, majte na sebe pancier spravodlivosti.” - Efezanom 6:14.

Jeden typ panciera, ktorý nosili rímski vojaci v prvom storočí, sa skladal z vodorovných železných pásov, ktoré sa prekrývali. Tento druh brnenia si vyžadoval pravidelnú kontrolu, či sú železné pásy pripevnené na svojom mieste, lebo chránili srdce a ďalšie životne dôležité orgány. To vhodne symbolizuje, ako môžu Jehovove spravodlivé normy chrániť naše obrazné srdce. (Prísl. 4:23) Tak ako vojak by železný pancier nevymenil za pancier z menej kvalitného materiálu!

Ani my by sme nikdy nechceli zameniť Jehovove normy za svoje vlastné. Náš úsudok je až príliš často chybný na to, aby nám poskytoval potrebnú ochranu. (Prísl. 3:5, 6) Preto pravidelne kontrolujeme, či sú „železné pásy“, ktoré nám dal Jehova, pevne pripevnené na našom srdci. A čím viac milujeme Božie pravdy, tým ľahšie sa nám nosí „pancier spravodlivosti“, teda ľahšie sa nám žije podľa Božích spravodlivých noriem. (Žalm 111:7, 8;1. Jána 5:3

PS: Jehova Boh nikdy neočakáva od svojich uctievateľov nemožné veci! To znamená, že ak od nás chce, aby sme sa uistili o tom, v čo veríme, potom musí existovať spôsob, ako by sme to mohli všetci, bez výnimky, urobiť! Nie je ani potreba vyššieho vzdelania, len poctivý a úprimný prístup k inšpirovanému Slovu-Biblie!

https://wol.jw.org/sk/wol/pc/r38/lp-v/1102020002/23/0

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?