Najničivejší vynález v histórii vesmíru - lož!

Autor: Jozef Lužinský | 14.2.2020 o 20:18 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  6x

“Toto robte: Hovorte jeden druhému pravdu a vo svojich bránach vynášajte rozsudky, ktoré sú v súlade s pravdou a prinášajú pokoj.” - Zechariáš 8:16.

Ktorý „vynález“ škodí ľuďom zo všetkého najviac? Lož. Klamať znamená hovoriť niečo, o čom vieme, že to nie je pravda, s cieľom niekoho podviesť. Kto vymyslel lož? Satan Diabol. Ježiš Kristus o ňom povedal, že je „otec lži“. (Ján 8:44) Kedy vyslovil prvú lož? Stalo sa to pred niekoľkými tisícročiami v záhrade Eden. Prví ľudia Adam a Eva žili v nádhernom raji, ktorý pre nich vytvoril Jehova. 

 

Potom sa objavil na scéne Diabol. Vedel, že Boh zakázal Adamovi a Eve jesť „zo stromu poznania dobrého a zlého“, a že keby to urobili, tak by zomreli. Napriek tomu vyslovil prvú lož a prostredníctvom hada povedal Eve: „Určite nezomriete.“ A dodal: „Boh totiž vie, že v ten deň, keď z neho zjete, celkom istotne sa vám otvoria oči a celkom istotne budete ako Boh a budete poznať dobré a zlé.“ (1. Mojž. 2:15–17; 3:1–5)

 

PS: Jehova Boh a jeho syn vždy hovorili, hovoria a budú večne hovoriť pravdu! Boží pozemskí synovia očakávajú, že tí, ktorí sú zodpovední za dodávanie potravy pre Kristove ovečky, budú vždy hovoriť pravdu!

 

w18.10 6 ods. 1 – 2

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Cynická hra Smer - SNS

Tu predsa nejde o chcenie – všetci chceme –, ale o základnú pokoru k realite.


Už ste čítali?