Nebeský Otec, Jehova Boh, vzdeláva svojich uctievateľov!

Autor: Jozef Lužinský | 13.2.2020 o 8:49 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  3x

“Uč ma, Jehova, o svojich cestách a budem žiť podľa tvojej pravdy. Pomôž mi, aby som sa celým srdcom bál (rešpektoval) tvojho mena.” - Žalm 86:11.

Ak chceme ďalej chodiť v pravde, musíme prijímať a poslúchať všetko, čo nám Jehova hovorí. Je nevyhnutné, aby sme dávali pravdu na prvé miesto v živote a žili v súlade s biblickými zásadami. Tak ako Dávid, aj my musíme byť pevne rozhodnutí neopustiť Božiu pravdu. Keby sme neboli, mohli by sme začať premýšľať o veciach, ktorých sme sa kedysi vzdali, aby sme si kúpili pravdu, a možno by sme boli v pokušení vrátiť sa k niektorým z nich späť. 

 

Dobre však vieme, že si nemôžeme vyberať, ktoré biblické pravdy prijmeme a ktoré nie. Musíme chodiť v celej pravde. (Ján 16:13) Určite nechceme byť „odvlečení preč“ od pravdy. Preto by sme mali múdro využívať čas. Keby sme si nedali pozor, mohli by sme venovať neprimerané množstvo času zábave, koníčkom, internetu alebo televízii. Tieto veci nie sú samy osebe nesprávne, ale mohli by nám zasahovať do času, ktorý venujeme štúdiu alebo iným duchovným činnostiam. 

 

PS: „Keď sú ľudia vo veľkom nebezpečenstve od zdroja, o ktorom nemajú podozrenie alebo ich zavádzajú tí, ktorých považujú za svojich priateľov, je to nesprávne varovať ich? Možno sa rozhodnú radšej neveriť varovaniu. Môžu sa nad ním dokonca pohoršovať. Ale, oslobodzuje to však od morálnej zodpovednosti varovať ich? “

 

w18.11 10 ods. 7 – 8

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Cynická hra Smer - SNS

Tu predsa nejde o chcenie – všetci chceme –, ale o základnú pokoru k realite.


Už ste čítali?