Až keď zavládne Božie nebeské kráľovstvo!

Autor: Jozef Lužinský | 13.1.2020 o 22:22 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  11x

“Pozri sa na pyšného, jeho srdce je neúprimné. Ale spravodlivý bude žiť vďaka svojej vernosti.” - Habakuk 2:4.

Apoštol Pavol považoval Jehovovo uistenie uvedené v dnešnom dennom texte za také dôležité, že ho vo svojich listoch citoval trikrát! (Rim. 1:17;Gal. 3:11;Hebr. 10:38) Ak zostaneme verní Jehovovi a budeme mu dôverovať, uvidíme splnenie jeho sľubov, a to bez ohľadu na to, aké trápenie zažívame. Jehova nás povzbudzuje, aby sme sa nesústreďovali na súčasné ťažkosti, ale na krásnu budúcnosť, ktorá je pred nami. Všetci, ktorí žijeme v týchto posledných dňoch, nachádzame v knihe Habakuk dôležité poučenie. 

 

Jehova sľubuje večný život každému spravodlivému človeku, ktorý v neho verí a spolieha sa naňho. Teda posilňujme si vieru a dôveru v Boha, nech už zažívame akékoľvek ťažkosti. Prostredníctvom Habakuka nás Jehova uisťuje, že bude stáť pri nás a že nás zachráni. Láskavo nás povzbudzuje, aby sme mu dôverovali a trpezlivo čakali, kým jeho Kráľovstvo nezavládne nad zemou. Potom budú žiť na zemi len mierni ľudia, ktorí sa budú tešiť zo života a budú uctievať Jehovu. (Mat. 5:5;Hebr. 10:36–39)

 

PS: Pravá kresťanská viera je založená na presnom poznaní pravdy! Keď sa vysvetlenie biblickej pravdy neustále mení, je nemožné držať s ním krok a výsledkom je oslabovanie pravdy až do bodu, keď sa stáva neprítoná!

 

w18.11 16 ods. 15 – 17

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Špeciálne podmienky pre Daniela Lipšica

Má jeden z kandidátov aj špeciálne zaobchádzanie?

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Prišli akísi ľudia a dostali všetko

Konzervatívna skupinka vie, čo chce, a rada si to vypýta.


Už ste čítali?