Len viera postavená na presnom poznaní pravdy zachráni!

Autor: Jozef Lužinský | 14.12.2019 o 8:54 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  7x

“Budujte sa v svojej najsvätejšej viere a modlite sa so svätým duchom.” - Júda 20. Pravá viera je postavená na presnom poznaní pravdy!

Keď je niekto z tvojich príbuzných vylúčený alebo opustí spoločenstvo, môžeš cítiť veľkú bolesť. Čo ju môže zmierniť? Je dôležité, aby si sa zamestnal duchovnými činnosťami. Posilňuj si vieru pravidelným čítaním Biblie, prípravou na zhromaždenia a účasťou na nich, zvestovateľskou službou a modlitbou, v ktorej prosíš o silu vytrvať. (Júda 21) Ale čo ak cítiš, že to robíš len z povinnosti?

 

A tvoja myseľ je niekde inde? Nevzdávaj sa! Vďaka dobrým duchovným návykom dokážeš ovládnuť svoje myšlienky a pocity. Zamysli sa nad tým, čo zažil pisateľ 73. žalmu. Rozvinul si nesprávny postoj a veľmi sa trápil. Ale keď vošiel do Božieho chrámu, znovu získal správny pohľad. (Žalm 73:16, 17) Keď budeš verne slúžiť Jehovovi, aj tebe to môže veľmi pomôcť. 

 

PS: Ježiš Kristus predpovedal, že v posledných dňoch budú mnohí klopýtaní! Mal na mysli v prvom rade svojich pomazaných bratov! Teraz je čas na spevnenie našej kresťanskej viery cez presné poznanie biblickej pravdy, hlavne význam jej proroctiev vzťahujúcich sa na čas konca! Najprv pre pomazaných, ale aj pre iné ovce!

 

w17.10 16 ods. 17 – 18

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Sólymosovi môže pri vyšetrovaní potýčky pomôcť, že škodu vyrovnal

Maďarské médiá správu o ministrovi prekrúcajú.

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Z Kočnerovej knižnice vyplávali ďalšie podozrivé obchody s Bašternákom

Našli podivné faktúry a dokumenty.

Francúzsko potvrdilo tretí prípad nákazy čínskym vírusom

Ide o prvé potvrdené prípady v Európe.


Už ste čítali?