Ako Boží anjeli pomáhajú pomazaným bratom Krista!

Autor: Jozef Lužinský | 14.12.2019 o 3:17 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  5x

“Či to nie sú všetko duchovia pre verejnú službu, vyslaní, aby slúžili tým, ktorí majú zdediť záchranu?” - Hebrejom 1:14.

Tak ako v minulosti, aj dnes Jehova vojsk ochraňuje a posilňuje svoj ľud prostredníctvom anjelov. (Mal. 3:6;Hebr. 1:7) Od roku 1919, keď bol duchovný Izrael vyslobodený zo symbolického zajatia vo Veľkom Babylone, sa pravé uctievanie Boha nezadržateľne šíri aj napriek neutíchajúcemu odporu. (Zjav. 18:4) Keďže nás chránia anjeli, nemusíme sa báť”

 

Ani to, že Jehovova organizácia znova zažije obdobie duchovného útlaku. (Žalm 34:7) Naopak, môžeme si byť istí, že Božím služobníkom na celom svete sa bude ďalej duchovne dariť. Na našej strane je Jehovovo vojsko anjelov, ktoré v rozhodujúcom okamihu veľkého súženia zakročí: ochráni Jehovov ľud a zničí všetkých, čo odporujú Jehovovej zvrchovanosti. (2. Tes. 1:7, 8) Bude to deň ako žiaden iný!

 

PS: Ježiš Kristus sľúbil svojim pomazaným bratom pomoc od Božieho svätého ducha a nebeských anjelov vo vykonávní ich kresťanskej služby zvestovania posolstva o Božom nebeskom kráľovstve po celom svete! Napriek tomu dovoľuje, aby boli plne vyskúšaní, ako jeho syn Ježiš Kristus!

 

w17.10 28 ods. 10 – 11

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Špeciálne podmienky pre Daniela Lipšica

Má jeden z kandidátov aj špeciálne zaobchádzanie?

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Prišli akísi ľudia a dostali všetko

Konzervatívna skupinka vie, čo chce, a rada si to vypýta.


Už ste čítali?