Veľká zodpovednosť sa očakáva od vedúcich v Zbore!

Autor: Jozef Lužinský | 12.12.2019 o 21:13 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  4x

“Nedbáte na závažnejšie veci Zákona, totiž na právo a milosrdenstvo.” - Matúš 23:23. Od koho sa očakáva taká zodpovednosť?

Farizeji sa sústreďovali výlučne na to, čo previnilec urobil, a nie na to, akým je človekom. Keď videli, že Ježiš prišiel na hostinu v Matúšovom dome, opýtali sa jeho učeníkov: „Prečo váš učiteľ je s vyberačmi daní a hriešnikmi?“ Ježiš im odpovedal: „Zdraví nepotrebujú lekára, ale chorí. Choďte teda a učte sa, čo to znamená: ‚Milosrdenstvo chcem, a nie obeť.‘ Neprišiel som povolať spravodlivých, ale hriešnikov.“ (Mat. 9:9–13

 

Zľahčoval Ježiš vážne hriechy? Vôbec nie. Vyzýval ľudí, aby robili pokánie, čo bolo dôležitou súčasťou posolstva, ktoré oznamoval. (Mat. 4:17) Ježiš mal bystrý postreh a videl, že aspoň niektorí z „vyberačov daní a hriešnikov“ sa chcú zmeniť. Do Matúšovho domu nešli len preto, aby sa najedli. Mnohí z nich „ho začali nasledovať“. (Mar. 2:15) Je smutné, že väčšina farizejov sa nepozerala na ľudí tak ako Ježiš.

 

PS: Na to, aby boli schopní súdiť večne ľudstvo, pomazaní bratia Ježiša Krista sú dnes vystavení dostatočnej skúške, aby dokázali Jehovovi Bohu, že si cenia nadovšetko výsadu byť nesmrteľní nebeskí králi a kňazi pre večné dobro poslušných ľudí žijúcich na rajskej Zemi!

 

w17.11 13 ods. 2;

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Špeciálne podmienky pre Daniela Lipšica

Má jeden z kandidátov aj špeciálne zaobchádzanie?

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Prišli akísi ľudia a dostali všetko

Konzervatívna skupinka vie, čo chce, a rada si to vypýta.


Už ste čítali?