Ako premôcť starobu a smrť cez pravú vieru!

Autor: Jozef Lužinský | 10.12.2019 o 7:51 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  5x

“Ak naozaj niet vzkriesenia mŕtvych, ani Kristus nebol vzkriesený.” - 1. Korinťanom 15:13. Aké sú základné náuky tvojej viery? 

Istotne by si povedal, že veríš, že Jehova je Stvoriteľ a Darca života. Asi by si povedal, že veríš v Ježiša Krista a v to, že zomrel, aby nás vykúpil. A zrejme by si s veľkou radosťou pokračoval, že veríš v skorý príchod raja, v ktorom budú Boží služobníci žiť večne. Spomenul by si však ako jednu z najcennejších náuk, ktorým veríš, aj vzkriesenie? Hoci dúfame, že prežijeme veľké súženie!

 

A budeme žiť na zemi večne, máme opodstatnený dôvod zaradiť vzkriesenie k najdôležitejším náukám. Náuka o vzkriesení je ústredným prvkom našej viery. Keby Kristus nebol vzkriesený, nemohol by nám teraz vládnuť v nebi a jeho vládu by sme zvestovali úplne zbytočne. (1. Kor. 15:12–19) My však vieme, že Ježiš bol vzkriesený a svojej viery sa držíme. (Mar. 12:18; Sk. 4:2, 3; 17:32; 23:6–8) 

 

PS: Skutočnosť, že dnes máme verný ostatok pomazaných bratov Ježiša Krista s nami dokazuje, že Ježiš Kristus ešte nezačal vládnuť v Božom nebeskom Kráľovstve. Bez všetkých členov svojej nebeskej vlády by to bolo jednak nezákonné, jednak nerozumné!

 

w17.12 8 ods. 1 – 2

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Špeciálne podmienky pre Daniela Lipšica

Má jeden z kandidátov aj špeciálne zaobchádzanie?

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Prišli akísi ľudia a dostali všetko

Konzervatívna skupinka vie, čo chce, a rada si to vypýta.


Už ste čítali?