Vzdelávajme sa ohľadne kontroly našich emócií!

Autor: Jozef Lužinský | 10.12.2019 o 4:32 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  3x

“Zbav sa hnevu a zlosti,nerozhorčuj sa, lebo začneš konať zlo.” -Žalm 37:8. Dnes je unikátna príležitosť pestovať miernosť!

Z času na čas niekto povie alebo urobí niečo, čo nás podráždi, alebo to urobíme my. To môže byť pre nás veľkou skúškou. Tak ako pri iných skúškach, aj v tomto prípade nám Jehova dáva príležitosť dokázať mu svoju vernosť. Môžeme ju prejaviť tak, že sa učíme spolupracovať s rôznymi bratmi a sestrami, lebo Jehova ich miluje napriek ich nedostatkom. Jehova nechráni svojich služobníkov pred skúškami. Dozvedáme sa to napríklad zo správy o Jozefovi. 

 

Jeho nevlastní bratia naňho žiarlili a ešte v mladosti ho predali do otroctva v Egypte. (1. Mojž. 37:28) Jehova to všetko videl a nepochybne ho trápilo, aká krivda sa deje jeho priateľovi Jozefovi, ktorý sa nedopustil žiadnej nespravodlivosti. Napriek tomu nezakročil. A nezasiahol ani neskôr, keď bol Jozef obvinený z pokusu o znásilnenie Putifárovej manželky a bol uvrhnutý do väzenia. Ale znamená to, že Jozefa opustil? Nie, práve naopak. V Biblii čítame: „Čo [Jozef] robil, to obracal Jehova na úspech.“ (1. Mojž. 39:21–23)

 

PS: Dnes je posledná možnosť pestovať kresťanskú tolerantnosť aj za nespravodlivé prenasledovanie a za pravdu a za vernosť nášmu nebeskému Otcovi v spolupráci s pomazanými bratmi Ježiša Krista!

 

w18.01 9 – 10 ods. 12 – 14

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Špeciálne podmienky pre Daniela Lipšica

Má jeden z kandidátov aj špeciálne zaobchádzanie?

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Prišli akísi ľudia a dostali všetko

Konzervatívna skupinka vie, čo chce, a rada si to vypýta.


Už ste čítali?