Význam kresťanského krstu pre pomazaných a iných oviec!

Autor: Jozef Lužinský | 9.12.2019 o 6:41 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  6x

“To je predobraz krstu, ktorý vás teraz zachraňuje (nie tak, že odstraňuje telesnú špinu, ale tak, že ním prosíte Boha o dobré svedomie) vďaka vzkrieseniu Ježiša Krista.” - 1. Petra 3:21.

Krst je kresťanská požiadavka a je nevyhnutný na získanie záchrany. (Mat. 28:19, 20) Symbolizuje tvoje zasvätenie. Je to slávnostný sľub, ktorý si dal Jehovovi, že ho budeš milovať a budeš uprednostňovať jeho vôľu pred všetkým ostatným. Spoľahol si sa na Jehovu a to je vždy správne rozhodnutie. Pouvažuj, akú inú možnosť si mal. Človek, ktorý žije nezávisle od Jehovu, sa dostáva pod Satanovu nadvládu. A Diabol sa vôbec nezaujíma o tvoju záchranu. 

 

Bol by veľmi rád, keby si sa postavil na jeho stranu v odpore proti Jehovovi a prišiel o možnosť žiť večne. Teraz sa zamysli nad tým, aký úžitok máš z toho, že si oddaným a pokrsteným kresťanom. Keď si oddal svoj život Jehovovi, môžeš povedať s ešte väčšou istotou: „Jehova je na mojej strane; nebudem sa báť. Čo mi môže urobiť pozemský človek?“ (Žalm 118:6) Neexistuje väčšia česť než stáť na strane Jehovu a mať jeho schválenie.

 

PS: Správy v knihe Skutky poskytujú biblickú podporu výučbe, že nie všetci Kristovi nasledovníci sú pomazaní. Zatiaľ čo tí, ktorí sú povolaní do Kráľovstva, aj keď sú pokrstení symbolom pokánia, sú pokrstení svätým duchom!

 

w17.12 23 – 24 ods. 1 – 3

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Špeciálne podmienky pre Daniela Lipšica

Má jeden z kandidátov aj špeciálne zaobchádzanie?

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Prišli akísi ľudia a dostali všetko

Konzervatívna skupinka vie, čo chce, a rada si to vypýta.


Už ste čítali?