Jehova Boh, Všemohúci Stvoriteľ je Pokorná Osoba!

Autor: Jozef Lužinský | 7.12.2019 o 4:28 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  7x

“Dávaš mi svoj štít záchrany, tvoja pravica mi je oporoou a tvoja pokora ma robí veľkým.” - Žalm 18:35.

Niektorí ľudia spyšneli preto, lebo dobre vyzerajú, sú populárni, fyzicky zdatní, majú hudobné nadanie alebo vysoké postavenie. Dávid mal všetky tieto veci, ale napriek tomu zostal celý život pokorný. Keď mu po víťazstve nad Goliášom kráľ Saul ponúkol svoju dcéru za manželku, povedal: „Kto som ja... že sa mám stať kráľovým zaťom?“ (1. Sam. 18:18) Jehovovi služobníci sa tak ako Dávid snažia byť pokorní. 

 

Žasneme nad tým, že Jehova, Najvyšší Vládca celého vesmíru, je pokorný. Keď sa nad tým zamyslíme, hlboko to na nás pôsobí. Berieme si k srdcu biblickú radu: „Oblečte si nežnú náklonnosť súcitu, láskavosť, pokoru mysle, miernosť a zhovievavosť.“ (Kol. 3:12) Okrem toho vieme, že láska „sa nevystatuje a nenadúva sa“. (1. Kor. 13:4) Keď ľudia vidia, že sme pokorní, aj oni možno budú chcieť spoznať Jehovu.

 

PS: Pochopenie pravdy, že Jehova Boh je pokorná osoba je otázka Zjavenia tejto pravdy tým , ktorí preukazujú vieru v jeho Meno a v jeho syna, Ježiša Krista cez jeho pomazaných bratov, aj cez toho najmenšieho z nich! 

 

w18.01 28 ods. 6 – 7

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Špeciálne podmienky pre Daniela Lipšica

Má jeden z kandidátov aj špeciálne zaobchádzanie?

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Prišli akísi ľudia a dostali všetko

Konzervatívna skupinka vie, čo chce, a rada si to vypýta.


Už ste čítali?