Nech je Jehovova vôľa v našom živote na prvom mieste!

Autor: Jozef Lužinský | 6.12.2019 o 9:03 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  4x

“Potom sa s nimi vrátil do Nazareta a ďalej ich poslúchal. Jeho matka si všetky tie slová starostlivo uchovávala v srdci.” - Lukáš 2:51.

Prečo Jehova vybral Máriu, aby sa stala Ježišovou matkou? Nepochybne preto, lebo bola duchovným človekom. Vidno to z jej nádherných vyjadrení chvály, keď navštívila svojich príbuzných Zechariáša a Alžbetu. (Luk. 1:46–55) Jej slová prezrádzajú, že veľmi milovala Božie Slovo a dobre poznala Hebrejské Písma. (1. Mojž. 30:13;1. Sam. 2:1–10;Mal. 3:12) Všimnime si tiež, že Mária a Jozef boli novomanželmi!

 

Ale pred Ježišovým narodením nemali pohlavný styk. To dokazuje, že obaja boli zameraní na konanie Jehovovej vôle, a nie na uspokojovanie vlastných žiadostí. (Mat. 1:25) Mária si pozorne všímala všetko, čo Ježiš počas svojho života hovoril a robil. Veľmi sa zaujímala o Božie predsavzatie v súvislosti s Mesiášom. Kladieme aj my konanie Božej vôle na prvé miesto v živote tak ako Mária?

 

PS: Aby sme efektívne konali Jehovovu vôľu a zostali bdelí, musíme vedieť, akým smerom sa neustále dívať na pochopenie dnešnej celosvetovej situácie! Prorocká kniha Daniela zaostruje naše oči na kráľa severu, ktorý dnes útočí zo všetkých síl, aby zničil kráľa juhu!

 

w18.02 21 ods. 11

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?