Význam Kresťanského krstu pre veriacich!

Autor: Jozef Lužinský | 2.12.2019 o 22:21 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  4x

“To je predobraz krstu, ktorý vás teraz zachraňuje (nie tak, že odstraňuje telesnú špinu, ale tak, že ním prosíte Boha o dobré svedomie) vďaka vzkrieseniu Ježiša Krista.” - 1. Petra 3:21.

Skôr ako sa záujemca dá pokrstiť, musí si vypestovať vieru, ktorá je založená na tom, že dobre pozná Boha, jeho predsavzatie a vie, čo Boh urobil na záchranu ľudstva. (1. Tim. 2:3–6) Vďaka takejto viere dokáže zavrhnúť konanie, ktoré sa Jehovovi nepáči, a zosúladiť svoj život s jeho spravodlivými normami. (Sk. 3:19) Pochopiteľne, keby sa takýto človek naďalej dopúšťal konania, ktoré Boh nenávidí, nebol by spôsobilý zasvätiť mu svoj život. (1. Kor. 6:9, 10

 

No nestačí sa iba riadiť Jehovovými vysokými morálnymi normami. Ten, kto sa chce zasvätiť Jehovovi, chodí aj na zborové zhromaždenia a pravidelne sa zapája do zvestovania a vyučovania dobrého posolstva o Kráľovstve, vďaka čomu môžu ďalší ľudia získať večný život. (Sk. 1:8) Ak záujemca robí tieto veci, je spôsobilý zasvätiť svoj život Jehovovi v osobnej modlitbe a symbolizovať svoje zasvätenie krstom vo vode pred očitými svedkami. 

 

PS: Na rozdiel od iných oviec, pomazaní bratia Ježiša Krista a duchovní synovia Jehovu Boha sú pokrstení do smrti Ježiša, to znamená, že obetujú svoje už dokonalé pozemské životy, aby získali nebeskú nádej!

 

w18.03 6 ods. 12

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Mads Mikkelsen pre SME: Hrať spitého na mol som sa učil z ruských videí na YouTube

Slávny dánsky herec priznáva, že mu niekedy pomôže pohár vína.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Sám si už Fico nepomôže

Špekulatívne štiepenie Smeru je obyčajná konšpirácia.

Prieskum: Z konfliktu SaS a OĽaNO ťaží Sulík, rastie aj Pellegriniho Hlas

Kollárova Sme rodina padala už pred kauzou nemocnica.


Už ste čítali?