Niet klopýtania pre milujúcich Jehovov zákon!

Autor: Jozef Lužinský | 2.12.2019 o 3:26 | (upravené 2.12.2019 o 22:04) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  4x

“Spravodlivý môže padnúť i sedemkrát, a určite vstane.” - Príslovia 24:16. Čo nám pomôže, aby sme sa nevzdali, keď urobíme chybu?

Určite nie sila vôle, ale Boží duch. (Fil. 4:13) Ovocím tohto ducha je aj sebaovládanie, ktoré veľmi úzko súvisí so schopnosťou naprávať samého seba. Pri rozvíjaní tejto schopnosti je tiež veľmi dôležitá vrúcna modlitba, štúdium Biblie a rozjímanie. Ale čo ak je pre teba štúdium Božieho Slova náročné alebo vôbec nie si študijný typ? Uvedom si, že Jehova ti pomôže, ak mu to umožníš. 

 

S jeho pomocou si môžeš „rozvinúť túžbu“ po jeho Slove. (1. Petra 2:2) Predovšetkým ho pros, aby ti pomohol prekonať nechuť k štúdiu. Potom konaj v súlade so svojimi modlitbami. Zo začiatku možno študuj kratšie. Časom bude pre teba štúdium ľahšie a príjemnejšie. Nakoniec si tie tiché chvíľky, keď sa môžeš zahĺbiť do úvah o Jehovových vzácnych myšlienkach, dokonca zamiluješ! (1. Tim. 4:15)

 

PS: Pomazaní bratia a sestry sú odhodlaní nasledovať dokonalý príklad Ježiša Krista až do svojej smrti ako pozemskí synovia Jehovu Boha a budúci spoluvládci a kňazi jeho Unikátneho Jednosplodeného Syna, archanjela Michaela!

 

w18.03 29 ods. 5 – 6

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Cynická hra Smer - SNS

Tu predsa nejde o chcenie – všetci chceme –, ale o základnú pokoru k realite.


Už ste čítali?