Prenasledovanie pomazaných je skúškou pre ich vieru!

Autor: Jozef Lužinský | 28.11.2019 o 8:52 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  8x

“Keď odišli, Jozefovi sa vo sne zjavil Jehovov anjel a povedal mu: „Vstaň, vezmi dieťa a jeho matku a uteč do Egypta.” - Matúš 2:13.

Keď Jehovov anjel varoval Jozefa, že kráľ Herodes chce zabiť Ježiša, Jozef s Máriou a malým Ježišom utiekli do Egypta a zostali tam, kým Herodes nezomrel. Tak sa stali utečencami. (Mat. 2:14,19–21) O niekoľko desaťročí sa aj Ježišovi raní učeníci museli „rozptýliť po území Judey a Samárie“, pretože boli prenasledovaní. (Sk. 8:1) Ježiš predpovedal, že mnohí z jeho nasledovníkov budú musieť opustiť svoj domov. Povedal: „Ak vás budú prenasledovať v jednom meste, utečte do iného.“ (Mat. 10:23

 

V podobnej situácii sú aj tisíce Jehovových svedkov. Mnohí z nich stratili svojich najbližších a prišli takmer o celý majetok. Niektorým hrozí nebezpečenstvo na ceste i v utečeneckom tábore, kde ľudia veľa pijú, hrajú hazardné hry, kradnú a žijú nemravne. Ale snažia sa pozerať na veci pozitívne, a tak si pripomínajú, že podobne ako sa skončilo putovanie Izraelitov po pustatine, aj ich pobyt v tábore sa raz skončí. (2. Kor. 4:18)

 

PS: Prenasledovanie pomazaných bratov Krista je jednou z črt disciplíny, ktorú Jehovah Boh využíva ako vzdelávanie svojich duchovných synov na dôkaz, že ich miluje a chce z nich mať vyskúšaných a kompetentných budúcich nebeských kráľov a kňazovh pre večné dobro poslušných ľudí!

 

w17.05 3 – 4 ods. 2 – 5

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Špeciálne podmienky pre Daniela Lipšica

Má jeden z kandidátov aj špeciálne zaobchádzanie?

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Prišli akísi ľudia a dostali všetko

Konzervatívna skupinka vie, čo chce, a rada si to vypýta.


Už ste čítali?