Vzdelávanie je snaha získavania múdrosti a zrelosti v živote!

Autor: Jozef Lužinský | 26.11.2019 o 7:39 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  7x

“Počúvaj, syn môj, poučovanie svojho otca a nezavrhuj rady svojej matky.” - Príslovia 1:8. Disciplína je podstatou vzdelania!

Jehova zveril zodpovednosť za výchovu detí rodičom, nie starým rodičom ani nikomu inému. (Prísl. 31:10,27, 28) Ale rodičia, ktorí nepoznajú miestny jazyk, možno potrebujú pomoc, aby dokázali zapôsobiť na srdce svojich detí. Keď o ňu požiadajú, neznamená to, že sa vzdávajú svojej zodpovednosti. Robia všetko pre to, aby ich deti boli vychovávané „v Jehovovom myšlienkovom usmerňovaní“. (Ef. 6:4

 

Rodičia napríklad môžu požiadať starších, aby im poradili, ako viesť rodinné uctievanie, a pomohli im vybrať pre deti dobrých priateľov. Z času na čas môžu tiež pozvať na svoje rodinné uctievanie inú rodinu. Okrem toho na mnohých mladých veľmi dobre pôsobí, keď sa spriatelia s duchovne zmýšľajúcimi bratmi a sestrami, ktorí s nimi chodia do služby a trávia s nimi voľný čas. (Prísl. 27:17)

 

PS: Dnes hlavne pomazaní bratia Ježiša Krista získavajú vzdelanie cez disciplínu, ktorú na nich dopúšťa Jehova Boh, ich duchovný Otec aby pomocou nej dostali vzdelanie k dokonalosti a aby mohli byť pripravení na večnú úlohu nebeských kráľov a kňazov pre dobro poslušných ľudí na rajskej Zemi!

 

w17.05 11 – 12 ods. 17 – 18

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Špeciálne podmienky pre Daniela Lipšica

Má jeden z kandidátov aj špeciálne zaobchádzanie?

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Prišli akísi ľudia a dostali všetko

Konzervatívna skupinka vie, čo chce, a rada si to vypýta.


Už ste čítali?