Získavajme silu od nekonečného Zdroja - Jehovu Boha!

Autor: Jozef Lužinský | 8.11.2019 o 22:31 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  6x

“Chlapci sa unavia a ustávajú.” - Izaiáš 40:30. Bez ohľadu na to, aké máme schopnosti, sú veci, ktoré nedokážeme vykonať z vlastnej sily!

Všetci si to musíme uvedomiť. Aj apoštol Pavol bol veľmi schopný, ale mal obmedzenia, ktoré mu bránili robiť všetko, čo chcel. Keď Jehovovi povedal, ako sa cíti, dostal odpoveď: „Moja moc sa zdokonaľuje v slabosti.“ Pavol pochopil, čo mal Jehova na mysli. Preto dodal: „Keď som slabý, vtedy som mocný.“ (2. Kor. 12:7–10) Ako máme rozumieť?

 

Tým Pavlovým slovám? Pavol si uvedomoval, že bez pomoci z vyššieho zdroja nedokáže toho veľa. Vedel, že Boží duch mu môže dodať silu, ktorá mu chýba. A nielen to. S pomocou Božieho ducha mohol Pavol zvládnuť aj úlohy, ktoré by nikdy nedokázal vykonať iba vlastnými silami. To isté platí aj o nás. Ak čerpáme silu od Jehovu, budeme určite silní.

 

PS: Inteligentný život všetkých Božích bytostí, neviditeľných na nebi a ľudí na tejto prekrásnej Zemi záleží večne od Stvoriteľa života a jeho láskavej vôli! Preto žijme naše životy ako vždy zavislí na sile od Jehovu Boha!

 

w18.01 9 ods. 8 – 9

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Električky pre desaťtisíce ľudí blokuje Kočnerov kontakt

Podnikateľ Božek bráni prístupu k elektrickej stanici pre trať do Karlovej Vsi.


Už ste čítali?