Neporovnateľná a nepochopená Božia dynamická sila!

Autor: Jozef Lužinský | 11.9.2019 o 8:09 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  7x

“Tabita, vstaň!” -  Skutky 9:40. Keď Peter vzkriesil Tabitu, bolo to také pôsobivé, že „mnohí uverili v Pána“!

Títo noví učeníci mohli vydávať svedectvo tak o Ježišovi, ako aj o tom, že Jehova dokáže kriesiť mŕtvych. (Sk. 9:36–42) Iní ľudia boli očitými svedkami ďalšieho vzkriesenia. Odohralo sa v Troade na území dnešného Turecka. Na zhromaždení, ktoré sa konalo na treťom poschodí jedného domu, bol aj apoštol Pavol. Hovoril na ňom až do polnoci. Medzi poslucháčmi bol aj mladý Eutychus, ktorý sedel v okne. 

 

V jednej chvíli zadriemal a vypadol. Prvý, kto k nemu pribehol, bol možno lekár Lukáš. Prezrel ho a vyslovil jednoznačný záver: Eutychus nie je iba zranený a v bezvedomí, je mŕtvy! Dolu zišiel aj Pavol a objal mŕtve telo. Po chvíli zvolal, čo nikto nečakal: „Jeho duša je v ňom.“ Všetkých očitých svedkov to muselo ohromiť! Keďže videli, ako Pavol vzkriesil mŕtveho, „veľmi sa potešili“. (Sk. 20:7–12)

 

PS: Môžeme čítať ukážky vzkriesenia mŕtvych ľudí k životu a to nám môže dať určitú myšlienku neporovnateľnej sily Božieho svätého ducha! Ale Jehova Boh ňou nemrhá len tak nadarmo! Používa ju len tam, kde je treba a len do potrebnej veľkosti! Preto je ťažko si predstaviť jej úžasnú silu a veľkosť, ktorou budú disponovať pomazaní bratia Krista a duchovní synovia Jehovu Boha na celú večnosť!

 

w17.12 5 ods. 10 – 11

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?