Jehova Boh má úprimný záujem o vzdelanie svojich synov!

Autor: Jozef Lužinský | 14.8.2019 o 9:44 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  11x

“Boh... vo vás pôsobí tak chcenie, ako i konanie.” - Filipanom 2:13. Odvážni muži, ktorí ochotne prijímajú väčšiu zodpovednosť, sú pre zbor požehnaním. (1. Tim. 3:1)

Niektorí sa však zdráhajú usilovať o úlohy v zbore. Brat sa možno kedysi dopustil nejakých chýb a teraz má pocit, že nemôže byť služobným pomocníkom alebo starším. Alebo si myslí, že nejakú úlohu by nezvládol. Ak máš také pocity aj ty, Jehova ti môže pomôcť nabrať odvahu. (Fil. 4:13) Nezabúdaj, že ani Mojžiš si v istom období netrúfal na jednu úlohu. (2. Mojž. 3:11

 

Ale Jehova mu pomohol. Mojžiš časom nabral odvahu a pridelenú úlohu splnil. Podobne sa môže stať odvážnym aj pokrstený brat, keď sa bude k Bohu vrúcne modliť o pomoc, keď si bude denne čítať Bibliu a keď bude rozjímať nad správami o ľuďoch, ktorí prejavili odvahu. Okrem toho môže poprosiť starších, aby ho školili, a môže sa ponúknuť, že pomôže, s čímkoľvek treba.

 

PS: Jehova Boh sa aktívne zaujíma o cvičenie a vzdelávanie svojich duchovných synov na ich nebeskú úlohu ako králi a kňazi clého ľudstva, ktoré prežije Armagedon do rajskej Zeme! 

 

w17.09 32 ods. 19

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ľudia sa postavili developerovi. Nechcú ďalšie obchody

Pred 15 rokmi ľudia tlieskali nákupným centrám. Dnes už nie, tvrdí investor.


Už ste čítali?