Všetky sľuby Jehovu Boha sa splnia pre verných!

Autor: Jozef Lužinský | 13.8.2019 o 2:58 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  6x

“Stane sa to – ak budete plne počúvať hlas Jehovu, svojho Boha.” - Zechariáš 6:15. Po skončení siedmeho videnia má prorok Zechariáš veľa o čom premýšľať!​

Jehova sa zaručil, že nečestných ľudí bude za nesprávne konanie brať na zodpovednosť. Jeho sľub Zechariáša určite posilnil. No v reálnom živote sa nič nezmenilo. Nečestnosť ani iné nesprávne konanie nevymizli a dokončenie obnovy Jehovovho chrámu v Jeruzaleme bolo v nedohľadne. Ako to, že Židia tak rýchlo prestali robiť, čo im Boh prikázal? 

 

Vrátili sa do domoviny len preto, aby sledovali osobné záujmy? Jehova vedel, čo jeho ľud potrebuje, a tak dal svojmu prorokovi posledné videnie. Židov ním uistil, že ich miluje a že si cení všetko, čo preňho dovtedy urobili. Ubezpečil ich tiež, že ak sa vrátia k práci, ktorou ich poveril, bude ich chrániť. V súvislosti s výstavbou chrámu im sľúbil to, čo čítame v dnešnom dennom texte. 

 

PS: Záchrana iných oviec cez Armagedon záleží na ich vernom postoji k pomazaným bratom Ježiša Krista! Lebo len tak dokážu svoj úprimnú poslušnosť nebesk=emu kr=a2ovi, Je6i3ovi Kristovi!

 

w17.10 26 ods. 1;

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?