Správna rozlišovacia schopnosť je darom Jehovu Boha!

Autor: Jozef Lužinský | 12.2.2019 o 0:20 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  7x

“Šťastný je človek, ktorý našiel múdrosť, a človek, ktorý získava rozlišovaciu schopnosť.” - Príslovia 3:13. Máš možnosť vyučovať Bibliu?

Ak vyučuješ z pódia, mal by si sa snažiť, aby biblické verše tvorili kostru tvojho prejavu. (Ján 7:16) Ako to môžeš robiť? Napríklad tak, že si budeš dávať pozor, aby zážitky, ktoré rozprávaš, príklady a prirovnania, ktoré uvádzaš, ba ani tvoj spôsob prednesu neodvádzali pozornosť od toho, čo sa píše v biblických veršoch. Pamätaj tiež na to, že vyučovať z Biblie neznamená len čítať z nej. 

 

Pravda je taká, že keby si čítal priveľa veršov, tvojim poslucháčom by nemusel utkvieť v pamäti žiaden. Preto pozorne vyber kľúčové biblické texty a venuj čas tomu, aby si ich prečítal, vysvetlil, znázornil a aby si ukázal, ako ich uplatniť. (Neh. 8:8) Snaž sa pochopiť, ako jednotlivé body v osnove súvisia s biblickými veršami. A predovšetkým sa modli k Jehovovi a pros ho, aby ti pomohol odovzdať drahocenné pravdy z jeho Slova. (Ezdr. 7:10

 

PS: Božia dynamická sila, ktorou Jehova Boh pomazal bratov Krista a svojich duchovných synov má moc a silu rozlišovacej schopnosti a duchovnej múdrosti, ktorá ich robí šťastnými! Je to duch Božej inšpirácie!

 

w17.09 26 ods. 11 – 12

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Milión dôchodcov na Slovensku: Bojujú o dôstojný život, dokedy sa dá

Vyše 7500 ľudí čaká na miesto v domove pre seniorov.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Okrem vychádzok k lekárovi ich naozaj nič nečaká?

Až po päťdesiatke si človek uvedomuje, že staroba je tŕnistý pojem.


Už ste čítali?