Neporiadok je výsledok žiarlivosti a svárlivosti!

Autor: Jozef Lužinský | 10.2.2019 o 2:36 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  6x

“Kde je žiarlivosť a svárlivosť, tam je neporiadok a každá hanebnosť.” - Jakub 3:16. Keď si budeme v srdci rozvíjať lásku a láskavosť, nepodľahneme len tak ľahko žiarlivosti!

Božie Slovo hovorí: „Láska je zhovievavá a láskavá. Láska nie je žiarlivá.“ (1. Kor. 13:4) Nechceme, aby sa v našom srdci zakorenila žiarlivosť, a preto sa musíme snažiť pozerať na veci z Božieho hľadiska a vnímať našich bratov a sestry ako údy toho istého kresťanského tela. To nám pomôže cítiť spolupatričnosť v súlade s inšpirovanou radou: „Ak je nejaký úd oslavovaný, všetky ostatné údy sa radujú s ním.“ (1. Kor. 12:16–18, 26

 

Teda keď sa druhým dobre darí, nebudeme na nich žiarliť ani im závidieť, ale budeme sa tešiť spolu s nimi z požehnania od Jehovu Boha! Zamyslime sa nad príkladom Jonatána, syna kráľa Saula. Nežiarlil ani nezávidel, keď bol Dávid ustanovený za následníka trónu ako kráľ Izraela! Naopak, povzbudzoval ho. (1. Sam. 23:16–18) Mohli by sme prejavovať rovnakú láskavosť a lásku ako Jonatán?

 

PS: Mali by dnes iné ovce veľkého zástupu žiarliť a závidieť pomazaným ich nebeskú nádej? Predsa oni budú zakrátko ako nesmrteľní nebeskí králi a kňazi spĺňať večnú úlohu ako ich nebeská matka!

 

w17.11 27 ods. 10 – 11

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?