Neporiadok je výsledok žiarlivosti a svárlivosti!

Autor: Jozef Lužinský | 10.2.2019 o 2:36 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  6x

“Kde je žiarlivosť a svárlivosť, tam je neporiadok a každá hanebnosť.” - Jakub 3:16. Keď si budeme v srdci rozvíjať lásku a láskavosť, nepodľahneme len tak ľahko žiarlivosti!

Božie Slovo hovorí: „Láska je zhovievavá a láskavá. Láska nie je žiarlivá.“ (1. Kor. 13:4) Nechceme, aby sa v našom srdci zakorenila žiarlivosť, a preto sa musíme snažiť pozerať na veci z Božieho hľadiska a vnímať našich bratov a sestry ako údy toho istého kresťanského tela. To nám pomôže cítiť spolupatričnosť v súlade s inšpirovanou radou: „Ak je nejaký úd oslavovaný, všetky ostatné údy sa radujú s ním.“ (1. Kor. 12:16–18, 26

 

Teda keď sa druhým dobre darí, nebudeme na nich žiarliť ani im závidieť, ale budeme sa tešiť spolu s nimi z požehnania od Jehovu Boha! Zamyslime sa nad príkladom Jonatána, syna kráľa Saula. Nežiarlil ani nezávidel, keď bol Dávid ustanovený za následníka trónu ako kráľ Izraela! Naopak, povzbudzoval ho. (1. Sam. 23:16–18) Mohli by sme prejavovať rovnakú láskavosť a lásku ako Jonatán?

 

PS: Mali by dnes iné ovce veľkého zástupu žiarliť a závidieť pomazaným ich nebeskú nádej? Predsa oni budú zakrátko ako nesmrteľní nebeskí králi a kňazi spĺňať večnú úlohu ako ich nebeská matka!

 

w17.11 27 ods. 10 – 11

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Milión dôchodcov na Slovensku: Bojujú o dôstojný život, dokedy sa dá

Vyše 7500 ľudí čaká na miesto v domove pre seniorov.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Okrem vychádzok k lekárovi ich naozaj nič nečaká?

Až po päťdesiatke si človek uvedomuje, že staroba je tŕnistý pojem.

Dobré ráno

Dobré ráno: Mám strach, dal ma sledovať Marian Kočner

O čom hovorí sledovanie novinárov.


Už ste čítali?