Naša zodpovednosť hľadať a pátrať pravdu!

Autor: Jozef Lužinský | 10.1.2019 o 21:19 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  8x

“Budeš hľadať a pátrať a dôkladne sa vypytovať.” - 5. Mojžišova 13:14. Starší, ktorí slúžia v právnom výbore, musia starostlivo študovať!

Starostlivo preskúmať, či kresťan, ktorý vážne zhrešil, robí pokánie. Rozlíšiť, či sa kajá alebo nie, nemusí byť vždy ľahké. Je potrebné zistiť, ako sa previnilec pozerá na to, čo urobil, aký má postoj a aký je stav jeho srdca. (Zjav. 3:3) Len ak robí pokánie, môže mu byť prejavené milosrdenstvo. Starší nedokážu vidieť do srdca tak ako Jehova a Ježiš. Ak slúžiš ako starší, ako môžeš zistiť, či sa niekto úprimne kajá? 

 

Po prvé, pros Jehovu o múdrosť a schopnosť rozlišovať. (1. Kráľ. 3:9) Po druhé, hľadaj rady v Božom Slove a publikáciách od verného otroka. Vďaka tomu dokážeš rozoznať, či previnilec prejavuje ‘zármutok sveta’ alebo ‘zármutok zbožným spôsobom’, čiže pravé pokánie. (2. Kor. 7:10, 11) Všímaj si, ako Biblia opisuje kajúcnych i nekajúcnych previnilcov. Aké pocity prežívali, aký postoj prejavovali a aké boli ich skutky?

 

PS: Pretože prežitie iných oviec cez Armagedon záleží na ich skutočnom postoji ku Kristovým pomazaným bratom, mali by sa dôkladne preskúmať, či berú vážne inšpirované slová Ježiša Krista v Matúšovi 25:31-46!

 

w17.11 17 ods. 16 – 17

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?