Kristov pokoj máme cez pomazaných!

Autor: Jozef Lužinský | 10.1.2019 o 6:06 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  5x

“Nech vládne Kristov pokoj vo vašom srdci.” - Kolosanom 3:15. Keď si budeme rozvíjať lásku a láskavosť, bude pre nás ľahšie vzájomne si odpúšťať!

Ak sa napríklad cítime zranení slovami alebo skutkami niektorého spolukresťana, skúsme si spomenúť na situácie, keď sme my povedali alebo urobili niečo neláskavé. Vari si neceníme lásku a láskavosť bratov a sestier, ktorí prehliadli naše chyby? (Kaz. 7:21, 22) A nie sme vďační hlavne za to, že Kristus láskavým spôsobom zjednocuje pravých Božích služobníkov? Všetci milujeme toho istého Boha, zvestujeme to isté posolstvo!

 

A prežívame mnoho rovnakých ťažkostí. Keď jeden druhému ochotne a s láskou odpúšťame, prispievame ku kresťanskej jednote a zameriavame svoj zrak na cenu života. Varovné príklady z Biblie nám pripomínajú, že aj žiarlivosť nás môže pripraviť o cenu. Napríklad Kain začal žiarliť na svojho brata Ábela a zabil ho. Kórach, Dátan a Abirám začali žiarliť na Mojžiša a odporovali mu. Aj kráľ Saul žiarlil na Dávidov úspech a pokúsil sa ho zabiť.

 

PS: Biblické proroctvá sa splňajú a situácia sa neustále horší! Aby iné ovce veľkého zástupu získali záchranu cez Armagedon, musia trpezlivo pomáhať pomazaným bratom Krista a synom Jehovu Boha!

 

w17.11 27 ods. 9 – 10

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček Jakuba Fila

Glváč by mal byť ďalší zo smerákov do partie k Ficovi a Kaliňákovi

Zbieha sa okolo neho priveľa mien.


Už ste čítali?