Láska k peniazom je koreňom zla!

Autor: Jozef Lužinský | 7.12.2018 o 0:17 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  9x

“Nech je váš spôsob života bez lásky k peniazom.” - Hebrejom 13:5. Prečo je láska k peniazom koreňom zla pre uctievateľov Boha?

Satan sa nám prostredníctvom sveta obchodu snaží nahovoriť, že zo života sa budeme tešiť iba vtedy, keď budeme mať množstvo vecí, ktoré v skutočnosti nepotrebujeme. Vie majstrovsky pôsobiť na ‘žiadosť očí’. (1. Jána 2:15–17;1. Mojž. 3:6;Prísl. 27:20) Svet ponúka širokú škálu vecí — od naozaj skvelých až po úplné nezmysly. Niektoré môžu vyzerať veľmi lákavo. Stalo sa ti to už niekedy?

 

To, že si si kúpil vec, ktorú si nepotreboval, ale zaujala ťa v reklame alebo vo výklade? Neskôr si si možno uvedomil, že by si sa zaobišiel aj bez nej. Také veci nám iba komplikujú život. Odvádzajú našu pozornosť od duchovných činností, ako je štúdium Biblie, príprava na zhromaždenia, účasť na nich a pravidelné zvestovanie dobrého posolstva. Pamätaj na varovné slová apoštola Jána: ‘Svet sa pomíňa, ako aj jeho žiadosť’!

 

PS: Viera je titul vlastníctva nesmrteľného života na nebi pre pomazaných bratov Ježiša Krista a zároveň večného života na rajskej Zemi pre iné ovce veľkého zástupu!

 

w16.07 1:3, 4

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kľúčová postava Gorily reportérom SME: Nemôžete sa pýtať

Malchárek je v jednej z akcioviek s finančníkom Siekelom, ktorý je považovaný za sponzora SNS.

SVET

Na trhoch v Štrasburgu zahynuli štyria ľudia, strelec uniká

Prokuratúra vyšetruje streľbu ako teroristický čin.

Dobré ráno

Dobré ráno: V Británii je chaos, brexit sa zasekol

Ako vládni poslanci prestali odporovať vládu.


Už ste čítali?