Ako Jehova posilňuje svojich uctievateľov!

Autor: Jozef Lužinský | 12.7.2018 o 6:17 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  18x

“Sú tvojimi sluhami a tvojím ľudom, ktorý si vykúpil svojou veľkou mocou a svojou silnou rukou.” - Neh. 1:10. Predstav si, ako sa asi cítil Nehemiáš, keď prišiel do Jeruzalema.

Mesto našiel v podstate nechránené a jeho obyvateľov skľúčených. Vyhrážky odporcov z iných národov spôsobili, že Židia poľavili vo svojom úsilí a prestali s obnovou jeruzalemských hradieb. Dal sa tým Nehemiáš zastrašiť a nechal svoje ruky klesnúť aj on? Nie. Tak ako Mojžiš, Asa a iní Jehovovi verní služobníci, aj Nehemiáš mal vo zvyku spoliehať sa na Jehovu. (2. Mojž. 17:8–13;2. Par. 14:8–13

 

A rovnako postupoval aj teraz. V očiach Židov možno išlo o neprekonateľné prekážky. No Nehemiáš sa obrátil na Jehovu s úpenlivou prosbou o pomoc a ten použil ‘svoju veľkú moc a svoju silnú ruku’, aby posilnil klesajúce ruky Židov. (Neh. 2:17–20;6:9) Veríš, že Jehova aj dnes používa „svoju veľkú moc a svoju silnú ruku“, aby posilnil svojich služobníkov?

 

PS: Jehova Boh používa aj dnes svoju moc na záchranu svojich uctievateľov! Používa tiež svojich duchovných synov, pomazaných bratov Krista, aby vzdelávali iné ovce k večnému životu na rajskej Zemi!

 

w16.09 1:9

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?